Mateusz Jędrzejczyk zdobył tytuł Mistrza Polski w Gadu-Gadu Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w miniony weekend w Rajszewie. Dwudniowe zmagania na polu golfowym odbyły się pod znakiem Gadu-Gadu, które było sponsorem oraz objęło patronat medialny nad mistrzostwami juniorów.<p>{mosgoogle}</p><p>Kolejne dwa miejsca zajęli: Robin Kokociński (II pozycja) i Jakub Żelazny (III miejsce). Wśród młodzików triumfował Piotr Ragankiewicz.</p> <p>W klasyfikacji dziewcząt najlepszą juniorką Mistrzostw została Martyna Mierzwa, sklasyfikowana na 20. pozycji. Kolejna zawodniczka – Aleksandra Miękus – zajęła miejsce 39. Zaraz za nią uplasowała się Katarzyna Selwent.</p> <p>W turnieju towarzyszącym Gadu-Gadu Mistrzostwom Polski Juniorów dla nieco starszych graczy (w wieku od 18 do 27 lat) w kategorii Open zwyciężył Łukasz Szadny. On też wygrał rywalizację wśród profesjonalistów. Drugi był Anglik, Neil Docking. Wśród amatorów najlepiej poradził sobie Jacek Person.</p> <p>Dzięki rozpoczętej współpracy pomiędzy Gadu-Gadu S.A. a Polskim Związkiem Golfa utworzona sekcja młodzików pozwala na rozpoczęcie swojej przygody z coraz bardziej popularnym golfem wielu młodym adeptom.</p> <p>W trwającym sezonie golfowym organizowany jest cykl turniejów PZGolf Junior Tour dla najmłodszych golfistów - młodzików i juniorów do lat 18. Cykl turniejów, pod nazwą PZGolf Junior Tour obejmuje 8 turniejów jednodniowych, które będą rozgrywane do sierpnia 2007 roku oraz finałowy, dwudniowy turniej Masters w połowie sierpnia.</p> <p>Do Kadry juniorów PZG, a więc do reprezentacji Polski wchodzą najlepsi młodzi gracze do 18 roku życia. Powoływani są oni do Kadry na podstawie wyników z danego sezonu. Kadra juniorów (Kadra A do 18 lat) liczy 10 graczy, w Kadrze B czyli młodzików (do 15 lat) jest 6 graczy, w Kadrze mężczyzn do 23 roku życia - 5 zawodników. W PZG zarejestrowanych jest już 150 juniorów. W ubiegłym roku w Programie Młodzieżowym udział wzięło ponad 2 tysiące młodych ludzi.</p><p> </p>