Internet funkcjonuje w Polsce już od 16 lat. Początki były trudne, a zasięg mocno ograniczony. Korzystały z niego przeważnie placówki naukowe. Nikt nie przypuszczał, że popularnością dorówna nawet telewizji.<p>{mosgoogle}</p><p>Oficjalnie za dzień narodzin polskiego Internetu uznaje się 17 sierpnia 1991 roku. Wówczas nastąpiła pierwsza wymiana poczty elektronicznej między Polską a Światem, konkretnie – Kopenhagą. Korespondencję wysłano z baraku przed budynkiem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Hożej.

Dopiero w czerwcu 1996 roku Telekomunikacja Polska wprowadziła numer dostępu do Internetu (dial-up). Wprowadzenie tego numeru miało przełomowe znaczenie – był to jedyny sposób rozwoju masowego dostępu do Internetu.

Dzisiaj Internet w Polsce jest jednym z głównych źródeł informacyjnych oraz staje się potężnym medium, głównie wśród osób młodych, którzy dużo często spędzają w Internecie. Z danych firmy Gemius wynika, że w grudniu 2006 roku w Polsce z Internetu korzystało ponad 12,5 mln użytkowników.

Polscy Internauci to osoby dobrze wykształcone (37,19 proc. deklaruje wykształcenie wyższe, niepełne wyższe lub licencjat) i stosunkowo młode (44,71 proc. internautów ma mniej niż 25 lat). W 2006 roku średni miesięczny czas spędzony w Internecie użytkownika wynosił prawie 27,5 godziny. </p>