Ukazała się najnowsza wersja komunikatora Gadu-Gadu 1.1 na telefony komórkowe z Java.

{mosgoogle}

Gadu-GaduDzięki Mobilnemu Gadu-Gadu użytkownik może pozostawać cały czas w kontakcie ze znajomymi – wystarczy telefon komórkowy lub PDA (mały przenośny komputer kieszonkowy) i zainstalowany program Gadu-Gadu. Wśród zmian znajdziemy status początkowy i „tylko dla znajomych” oraz blokowanie kontaktów i ich automatyczny import przy pierwszym połączeniu.

W stosunku do dotychczasowej wersji poprawiono m.in. import kontaktów z serwera, łączenie się aplikacji na niektórych telefonach, uruchamianie na telefonach firmy Sagem, szybkie przeskakiwanie po kontaktach (klawiszami 2 i 8 oraz 4 i 6)

Jednocześnie dla ułatwienia wprowadzono możliwość pobrania aplikacji Java przez SMS. Wystarczy wysłać wiadomość SMS o treści GGJ na numer 7164, aby otrzymać link do właściwej aplikacji. Mobilne Gadu-Gadu można również pobrać ze strony http://mobilne.gadu-gadu.pl.

Nadal obowiązuje promocja – przez pierwszy tydzień użytkownik może testować Mobilne Gadu-Gadu bez płacenia za abonament. Jedną z wielu zalet jest pełna integracja wersji mobilnej z wersją Gadu-Gadu, którą użytkownik posiada w komputerze, w prosty sposób może on importować listę kontaktów – jest ona ograniczona jedynie wielkością pamięci w danym urządzeniu.

Mobilne Gadu-Gadu pozwala także na przechowywanie archiwum rozmów. Najnowsze wersje Mobilnego Gadu-Gadu wyróżniają się stabilnością. Mobilne Gadu-Gadu łączy się bezpośrednio z serwerami Gadu-Gadu, dzięki czemu generuje mały ruch GPRS i ogranicza koszty. Mobilne Gadu-Gadu wyróżnia się bardziej przyjaznym interfejsem, podkreślającym możliwości przenośnej wersji GG, w tym integrację z serwisem społecznościowym MojaGeneracja.pl (dla wybranych platform), rozmowy głosowe (dzwonienie z Mobilnego Gadu-Gadu zainstalowanego w telefonie lub PDA prosto na numer innego użytkownika GG), katalog publiczny.

Korzystanie z Mobilnego Gadu-Gadu odbywa się na dotychczasowych zasadach: użytkownik płaci za określony czas dostępu do aplikacji oraz faktyczną transmisję danych. Ilość danych jest minimalna i nie powinna przekroczyć od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie (w zależności od posiadanej taryfy danych koszt może być wyższy).